Historia firmy Lappa

Maria Manousaka opowiada:

(…) Wiele osób pyta mnie „Czy na Krecie jest awokado?” odpowiedź brzmi: „oczywiście!” Jesteśmy pierwszymi i głównymi producentami na Krecie. Uprawa naszego Ekologicznego Awokado rozpoczęła się w 1984 roku od 500 drzew. Dziś nasza uprawa to ponad 2500 drzew i z roku na rok liczba ta rośnie. „Na początku lat 90 ze względu na brak popytu na awokado na greckim rynku, mój ojciec Stelios postanowił zagospodarować owoce na różne sposoby. Jako pierwsi rozpoczęliśmy więc produkcję oleju, a później produkowaliśmy na ich bazie produkty. Pomysł na kosmetyki naturalne zrodził się u mojej mamy (Johanny), która przez wiele lat cierpiała na łuszczycę (przewlekła, niezakaźna choroba dotykająca skórę). Wpływ oleju z awokado okazał się wręcz cudowny na jej dolegliwości…(…)

W ten sposób narodził się pomysł o tworzeniu kosmetyków na bazie tego oleju i budowa naszej firmy znanej jako  „Lappa Avocado”. Latem w 1996 roku rozpoczęliśmy produkcję zaledwie 3 produktów (początek). Był to olej z awokado, nasze naturalne mydło i balsam do ciała. Wraz z upływem czasu, powolnym, stałym postępem i zawsze kładąc nacisk na doskonałą jakość, ilość naszych produktów rosła. Dziś mamy kosmetyki naturalne w różnych formach, które pasują do każdego rodzaju skóry. Kosmetyki naturalne „Lappa Avocado” skierowane są do odbiorców z alergiami i nadwrażliwością skórną, ale także do wszystkich, którzy chcą perfekcyjnego nawilżenia i odżywienia od stóp do głów!” 

* Kosmetyki LAPPA AVOCADO nie zawierają parabenów. Większość kosmetyków nie jest perfumowana. Są bezzapachowe.  Seria z dodatkiem zapachu jest perfumowana tylko naturalnymi olejkami z kwiatów.(…)

Każdy kosmetyk na opakowaniu posiada numer LOT, który jest certyfikatem dopuszczającym produkt do użytku po przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych.

*wszystkie informacje i dane pochodzą od producenta


Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło