Oliwa Extra Virgin (puszka) "THEMA 02" z  Sitia 0,5 L

Oliwa Extra Virgin (puszka) "THEMA 02" z Sitia 0,5 L

Oliwy z Krety
152 Przedmioty

Oliwa z oliwek  KORONEIKO ,

extra virgin (EVOO),

Kreta, region SITIA,

Oznaczenie jako PDO (Chroniona Nazwa Pochodzenia)  gwarantuje najwyższą jakość i integralność produktu.

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zwroty

28,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia o niskiej intensywności, surowa i korzenna, o niskiej intensywności . Posiada lśniący, złotozielony odcień, zrównoważony smak i lekki posmak. Idealny produkt do spożycia na zimno i w obróbce termicznej.

Oliwa z oliwek extra virgin (EVOO) odmiany Koroneiki, o niskiej kwasowości (0,3 - 0,6%) z naszych prywatnych gajów oliwnych, które znajdują się w północno-wschodniej Krecie, w półgórskich wioskach Exo Mouliana, Paraspori, Tourtouli w prowincji Sitii, na wysokości ok. 450 - 550 m n.p.m.

Właściwości gleby  i szczególny mikroklimat tego obszaru są idealne do uprawy i produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek.

Tradycyjne metody  stosowane podczas zbiorów w połączeniu z nowoczesnymi metodami produkcji i przechowywania zapewniają jej szczególne właściwości i najwyższą jakość.

Oliwki zbierane są w listopadzie ręcznie lub za pomocą specjalnych maszyn, aby nie uszkodzić owoców, jak najszybciej transportuje się je do olejarni, gdzie oliwa z oliwek pozyskiwana jest tego samego dnia metodą tłoczenia na zimno (T <27 0 C).

Oznaczenie jako PDO (Chroniona Nazwa Pochodzenia) z UE gwarantuje najwyższą jakość i integralność produktu.

Thema
152 Przedmioty
Miejsce uprawy
Hamezi w Sitia, Kreta

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło