Tymianek bio, 30 gr (Thyme bio)

Tymianek bio, 30 gr (Thyme bio)

Zioła i przyprawy
24 Przedmioty

Górski, kreteński Tymianek,

Produkt organiczny z Krety, Sitia.

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zwroty

30,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

gr. Θυμάρι (thymari) Tymianek,

Zioło o potężnej mocy zdrowotnej. Idealna przyprawa do dań surowych i gotowanych. Pasuje doskonale do mięs i warzyw. Aromatem wzbogaca smak i zapach potraw.

Jego kwiaty, liście i olejek są używane jako lekarstwo. Tymianek jest czasami używany w połączeniu z innymi ziołami.

Tymianek (zwykle ekstrakt lub olej) przyjmuje się doustnie w celu: zapalenie oskrzeli, krztusiec, ból gardła, kolka, zapalenie stawów, nieżytów żołądka, bóli żołądka, zapalenie żołądka, biegunki, gazy jelitowe (wzdęcia), infekcje robakami pasożytniczymi, czy schorzenia skóry.

Stosowany jest również w celu zwiększenia przepływu moczu (jako środek moczopędny),chrypka (zapalenie krtani), obrzęk migdałków (zapalenie migdałków), nieświeży oddech.

Olejek tymiankowy jest stosowany jako środek bakteriobójczy w płynach do płukania ust i lubrykantach. Nakłada się go również na skórę głowy w leczeniu łysienia oraz na uszy w celu zwalczania infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Tymianek dzięki swoim właściwościom wspomagającym trawienie podkreśla i wzmacnia  smak potraw. Najmocniejszą stroną tymianku są właściwości smakowe. Wykorzystuje się go do doprawiania dań mięsnych z jagnięciny, cielęciny oraz wołowiny. Tymianek posiada dość charakterystyczny, lekko ostry smak oraz silny aromat. Ze względu na swoje właściwości poprawiające trawienie dodaje się go do dań ciężkostrawnych.

SMACZNEGO i NA ZDROWIE.

KALI OREXI.


Thema
24 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło